Яновський Костянтин Анатолійович

Композитор, музикант, режисер, журналіст, поет.

Народився 25 січня 1960 р. в м.Радомишлі у сім’ї службовців (батько – Анатолій Костянтинович, працював шляховим інженером в ШЕД-630, мати – Козловська Олена Дмитрівна – зав. відділом культури, голова РК профспілки працівників спожкооперації). Родина мешкала по пров.Комуністичному,1.Виховувався у дитсадку №4. У 1967-1975 рр. навчався у школі №2, у 1976-1977 – в школі №3. Закінчив Радомишльську музичну школу по класу фортепіано.

У школі створив ВІА «Акван», який виступав на сценах району, брав у часть у районних фестивалях, конкурсах. Тоді ж почав писати пісні, які виконував («Чому мовчите, гранітнії плити», «Орган», «Пісня про Радомишль»).

У 1980 р. закінчив Житомирське музичне училище ім.В.Косенка. Затим служив в армії. Працював у Житомирському Будинку офіцерів, був учасником ВІА «Роси», «Лєдєнци».

По тому працював музичним керівником ВІА «Водограй» (Дніпропетровськ), «Беркут» (Івано-Франківськ), які виступали з концертами в Радомишлі. Очолював український «музичний десант» на БАМ.

Закінчив філологічний факультет Житомирського педінституту (українська, російська і англійська мови).

З 1992 р. – головний редактор і режисер музичної редакції Житомирського обласного телебачення.

Автор циклу фортепіанних п’єс, кантати «Доля» (на вірші Т.Шевченка), музики до спектаклів В.Шинкарука «Двоє на качелях», «П’ята пора року», музики  до більш ніж ста пісень пісень (деякі на власні вірші), з якими ставав лауреатом Всеукраїнських і міжнародних конкурсів – «Ялта-98», ім.В.Івасюка (1999 р. – перша премія). Співпрацював з такими виконавцями, як заслужені артисти України Л.Артеменко, Ю.Градовський, М.Желєзніков, І.Шинкарук, а також О.Тарасюк, В.Литвиненко, Ю.Соловйова, Р.Баштинський, О.Крук та ін. Найвідоміші пісні – «Калинові острови», «Свіча», «Що я наробила», «Іду до вас». Записав магнітоальбом "Пісні Костянтина Яновського".

Член Всеукраїнської гільдії режисерів. Кращі режисерські роботи – відеофільми «Рідної землі окраса», «Вдови», відеокліпи. Був автором і ведучим популярної телепрограми «Побрехеньки», організатором гумористичного фестивалю «Жартомир».

Помер 2006 р. Похований у Житомирі.


Безтурботне і щасливе радомишльське дитинство.

 Знайомтесь ближче. Пам'яті К.Яновського  ч.1,

ч.2.

Калинові острови - В.Смуляр і хор "Родослав".

Свіча - І.Шинкарук.

До ранку - О.Тарасюк.

Український реп - Р.Баштинський.

Творчий вечір К.Яновського (2000 р.).

"Без творчості себе не мислю..."

Іду до вас - І.Шинкарук

Перші творчі спроби.

За улюбленим інструментом.

Інтерв'ю з Миколою Расторгуєвим.

 

 Студія "Радомишль"  Офіційна хроніка  Візитка   Міська круговерть   Голоси нашого міста  Наша спадщина  Радомишль музичний   Вітальня