Севрук Михайло Іванович

Музикант, педагог, композитор, диригент, музикознавець.

Народився 1 вересня 1950 р. в Радомишлі.

         У 1961-1966 р.р. навчався в Радомишльській дитячій музичній школі (клас труби В.Зайця, В.Москаленка). Вступив до музшколи у рік її відкриття і був серед перших випускників цього мистецького закладу. У 1967 році після закінчення Радомишльської СШ №2 вступив до Житомирського музичного училища імені.В.Косенка, де вивчав гру на гобої в класі І.Мостового, В.Носкова, В.Карамишева та диригування - в Д.Сірого. В 1968-1970 р.р. проходив військову службу у військовому духовому оркестрі у місті Овручі (військовий диригент майор Г.Відомський). Після закінчення музучилища у 1973 p. вступив до Київської Державної консерваторії ім. П.Чайковського, де навчався по класу гобоя у видатного педагога, гобоїста, вченого-музикознавця професора Є.Носирєва

Став першим професійним музикантом з випускників Радомишльської музичної школи і першим їївипускником - студентом консерваторії . Ще з студентських років, з 1975 року, почав працювати артистом духового оркестру при Київському об'єднанні музичних ансамблів під керівництвом художнього керівника i диригента, педагога М.Косякова. У 1976-1995 р.р. - артист-гобоїст і асистент диригента Заслуженого симфонічного оркестру Держтелерадіо України. В складі оркестру виконував у концертах і для звукозапису музичні твори різноманітних авторів,  жанрів, епох. За його участю записані сотні годин музики для фондів Українського радіо і телебачення. Брав участь у звукозапису музики до кінофільмів на Київській кіностудії ім.О.Довженка. Працював в оркестрі під керівництвом визначних диригентів сучасності: С.Турчака, В.Гнєдаша, І.Блажкова, В.Кожухаря, Ф.Глущенка, І.Гамкала, А.Власенка, С.Власова, С.Госачинського, А.Білошицького, Є.Дущенка, Ф.Глущенка, В.Сіренка, В.Здоренка та інших. У 1991-1995 рр. разом з оркестром побував з гастролями в Німеччині, Іспанії, Португалії, Франції, Італії та ін., де давалися концерти у найпрестижніших залах європейських столиць.

Паралельно з оркестровою працею працював викладачем першої Київської дитячої музичної школи ім Я.Степового, а також викладачем класу гобоя в Київському музичному училищі ім.Р.Глієра. Серед його учнів - соліст Національного Академічного симфонічного оркестру України Г.Кот, соліст симфонічного оркестру Національної телерадіокомпанії І.Болбот, музиканти С.Кононов, А.Кисілєвський, С.Чистота, М.Любар, С.Виноградов, Ю.Кірпіков та інші.

У 1995 р. переїхав до Чехії, де займається педагогічною і концертною діяльністю. Активний музикант, грає сольні концерти і в складі камерних ансамблів.

Автор методичних посібників, етюдів і творів для гобоя, флейти, фортепіано, труби, камерних ансамблів. Власний кореспондент у Чехії московського журналу «Оркестр». Є співавтором книги про українського композитора і диригента А.Білошицького.

Підтримує зв’язки з рідним краєм, з рідними, друзями. Є автором краєзнавчих досліджень і матеріалів з історії та сьогодення Радомишльщини, про музичні здобутки і надбання наших краян.

 

Офіційний блог Михайла Севрука


Перший навчальний клас радомишльської музичної школи. 1961 р.

Ф.Крейслер. Радість кохання - Заслужений симфонічний оркестр Українського радіо

Фрагмент сюїти "Запорожець за Дунаєм" - Заслужений симфонічний оркестр Українського радіо

Є.Дога. Сонет - Оркестр Укртелерадіо

Перший серед перших

На рідній землі у рідному колі.

Михайло Севрук: музикант, ...

... педагог і диригент.

 Студія "Радомишль"  Офіційна хроніка  Візитка   Міська круговерть   Голоси нашого міста  Наша спадщина  Радомишль музичний   Вітальня