«Берегиня»

Фольклорно-етнографічний колектив с.Меделівка.

Створений у Меделівці в 1951 році. Спочатку це була хор-ланка, потім – жіночий ансамбль з назвами «Калина», «Вербиченька», «Струмочок», а з 1991-го – фольклорно-етнографічний колектив «Берегиня».

У різні роки керівниками колективу були Л.Галушко, А.Кириченко, Н.Осадча. У 1987 році ансамблю першому в районі присвоєно звання «самодіяльний народний».

Географія виступів колективу надзвичайно широка – міста і села Радомишльщини і Житомирської області, Луцьк (музей Лесі Українки), Київ (музей народної архітектури і побуту в с.Пирогове з показом обрядів «Масляна», «Весілля», «На Івана, на Купала»), Ленінград (участь у Міжнародному святі українського фольклору, концерти в музеї ім.О.Пушкіна і в Петродворці), Білорусь. Ансамблю аплодували туристи з Японії, Німеччини, Франції, Канади, Америки, Польщі. У 1986-1987 роках колектив виступав з концертами перед ліквідаторами аварії на ЧАЕС та потерпілими від Чорнобильського лиха у Народицькому районі.

Колектив з успіхом брав участь у багатьох фестивалях, конкурсах, оглядах. «Берегиня» - переможець другого фольклорного радіоконкурсу «Золоті ключі», лауреат Всесоюзного фестивалю народної творчості, Всеукраїнського фестивалю української народної пісні, обласних фестивалів і дійств «Слов’янська коляда», «Лесині джерела», «Веснянка», «Короваю, мій раю», учасник багатьох радіо- і телепередач, серед яких - «Перлини душі народної», «Любов і шана», «Роде наш красний», «Поліська світлиця», двічі представляв творчі надбання краян у звітних концертах Житомирської області в Київському Палаці культури «Україна». У 2008 р. «Берегиня» стала переможницею Всеукраїнського телефестивалю «Фольк-мюзик» (2800 голосів і перше місце). Ансамбль є постійним учасником районних мистецьких дійств, урочистостей і свят «Проводи зими», «Івана Купала», «Обжинки» та ін.

Одним з перших розповів про співучих меделян у своєму нарисі відомий український етнограф і фольклорист Василь Скуратівський.

Колективом зібрано сотні народних пісень, фольклорних сценок, хороводів, створено десятки творів, які стали народними. Пісня «Над лугами і над нивами», автором якої є члени «Берегині», увійшла до репертуару багатьох колективів та виконавців, у тому числі й професійних, і багатьма вважається народною.

Упродовж багатолітньої історії ансамблю його учасниками були Д.Андрієнко, О.Буглак, Н.Василенко, Т.Габрієл, М.Галушко, Л.Гальченко, М.Гальченко, О.Голубовська, Г.Журбенко, К.Журбенко, П.Журбенко, О.Журбенко, М.Зайченко, А.Кириченко, О.Кириченко, Г.Лавриненко, Г.Лисенко, Г.Майстренко, Н.Майстренко, Є.Макаренко, Р.Миколаєнко, А.Оксьоненко, К.Оксьоненко, Н.Осадча, П.Осадчий, С.Осадча, Г.Петренко, Г.Петрович, К.Поліщук, М.Ровненко, Л.Розпутенко, О.Славинська, В.Чумак, К.Чумак, Г.Шалигіна, П.Юрченко.


Меделяни на сцені районного Будинку культури, 1967 р.

Вітальна

Літа минають

Над лугами і над нивами

Христофорівна

"Берегиня" з гуртом ТіК у програмі Фольк-мюзик

Віншування співучим меделянам

Пісні зелених струн

60 ювілейних літ "Берегині"

"Щоб ви завжди молоділи і ніколи не старіли" - бажає своїм слухачам "Берегиня".

 

 Студія "Радомишль"  Офіційна хроніка  Візитка   Міська круговерть   Голоси нашого міста  Наша спадщина  Радомишль музичний   Вітальня